نتایج جستجو برای عبارت :

سرفه های غمگین تر از رعد و برق.

فرزندتان سرفه می‌‌کند؟ سرفه های مکرر شبانه اش خواب تان را مختل می‌کند؟
 قبل از اینکه به جستجو در داروخانه بپردازید تا یک شربت ضد سرفه پیدا کنید، یک قاشق عسل را امتحان کنید. مطمئناً نتیجۀ آن فوری و معجزه آسا نیست، اما یک تحقیق علمی نشان داده است که عسل با خواص منحصر به فردش، جایگزین بسیار مناسبی برای شربت سرفه است.
ادامه مطلب
درمان سریع و خانگی سرفه کودکان
سرفه
های خشک شبانه یا سرفه های شدید همراه با خس خس سینه در بچه ها باعث
نگرانی والدین می شود ، در این شرایط از روش های طبیعی و سریع درمان سرفه
کودکان غافل نشوید.
نشانه های سرفه کودکان و راههای درمان آن
ادامه مطلب
سرفه یک واکنش طبیعی و عادی بدن برای محافظت از گلو و مخاط مجرای تنفسی در برابر عوامل تحریک کننده می باشد.
برخی زمان ها سرفه های مزمن و ادامه دار به دلیل بروز حساسیت یا بیماری های مختلف رخ می دهد که بسیار آزار دهنده و آسیب رسان است.
افرادی که مبتلا به سرفه های ادامه دار هستند، شب ها و هنگام خواب بسیار معذب و آزرده می شوند. برخی از سرفه ها خشک هستند و بعضی سرفه ها مخلوط یا پربار نامیده می شوند.

سرفه های مخلوط همراه با خلط می باشند و حنجره صوتی را د
در کنار سرماخوردگی، آنفولانزا و سایر مشکلات تنفسی به طور معمول سرفه هم ایجاد می شود که شما را در شب بیدار نگه می دارد و توانایی تنفس با سهولت شما را محدود می کند. اگرچه سالانه افراد زیادی از سرفه رنج می برند، اما بسیاری از آنها از داروهای طبیعی که درمان سرفه بسیار موثر هستند آگاهی ندارند. چندین روغن طبیعی برای سرفه وجود دارد که دارای خاصیت ضد اسپاسم، آنتی اکسیدان، ضد ویروسی و ضد باکتری هستند. این روغن ها مانند روغن های اساسی توصیه شده برای سر
یک بیماری ویروسی، مثل سرماخوردگی یا آنفولانزاسرفه ای که هفته ها بعد از بیماری ویروسی ادامه دارهبا این حال، سرفه خشک می تونه ناشی از مشکلات دیگه باشه، مثل:
آسمرفلاکس معدهسیگار کشیدنحساسیت آلرژی (تب یونجه) به دلیل استنشاق موادی که بهش حساسیت دارید، از قبیل گرده، گرد و غبار یا حیوانات خانگیترشح پشت بینی (تخلیه مخاط بینی از بینی و یا سینوس های بینی که به عنوان سندروم حاد تنفسی شناخته میشه)التهاب حنجرهسرفه های روزمره (سرفه که فقط در طول روز وجو

تنفس بخار یک روش ساده و در عین حال موثر برای درمان هر دو سرفه خشک به خاطر آلرژی و سرفه های مرطوب مرتبط با برونشیت و دیگر عفونت های تنفسی است. تنفس هوای گرم، مجاری تنفسی را مرطوب می کند ، مجاری تنفسی را منقبض و به تسکین التهاب کمک می کند.
ادامه مطلب
با چند تا از بچه ها قرار گذاشتیم گزینه غالب امتحان رو سرفه کنن
الف بود یه سرفه
ب بود دوتا
و... 
که اگه خواستیم شانسی بزنیم(مثلا خیلیا اصلا جنین نخونده بودن)
گزینه غالب رو بزنیم که احتمال درست شدنش بیشتر شه
گزینه غالب رو سر جلسه الف و ب در آوردیم
خلاصه تو سالن تک سرفه و دوسرفه بود که می پیچید
دیگه ول کنم نبودن
#اتحاد
گرفتگی صدا و سرفه
 مشکلاتی که خیلی اوقات همراه با هوای سرد و سرما خوردگی های فصلی به سراغمان می آید، گرفتگی صدا و سرفه است.
در این مطلب درباره گرفتگی صدا و در هفته بعد درباره سرفه مطالبی را برای شما بیان خواهیم کرد که در رفع این مشکلات به شما کمک می کند.
در واقع علت گرفتگی صدا، ورم کردن تارهای صوتی است که باعث می شود هنگام صحبت کردن تارهای صوتی نتوانند به هم نزدیک شوند و نحوه ارتعاش آن ها تغییر کند و در 
نتیجه تن صدا هم عوض شود.

ادامه مطلب
 داروهای درمان سرفه
سرفه یک انسداد موقتی در راه تنفسی است، که علت های متفاوتی می تواند داشته باشد، اغلب همراه آلرژی، سرماخوردگی یا آنفولانزا است. 
درمان های موثر بسیاری برای سرفه های عمومی وجود دارد، در این مطلب با درمان ها آشنا می شوید.

ادامه مطلب
سیاه سرفه
روش های درمان
آب پیاز را با عسل به نسبت مساوی مخلوط نموده هر روز 3 بار به میزان یک قاشق مرباخوری میل نمایید و تا درمان کامل ادامه دهید .
جهت درمان سیاه سرفه ، گلو درد و گرفتگی صدا موثر واقع می شود .
روزی  3 قاشق غذاخوری عسل بعد از غذا میل نمایید .
سیر یک داروی موثر برای درمان سیاه سرفه است . شربت سیر از مخلوط کردن 200  گرم سیر له شده و یک کیلو عسل تهیه می شود .
مصرف یک قاشق چای خوری از این شربت 2 تا 3 بار در روز برای درمان سیاه سرفه مفید خواهد ب
نشانه های سرفه کودکان و راههای درمان آن
سرفه یکی از بیماری های رایج تنفسی است که معمولاً کودکان 5 سال و کوچکتر را به خصوص در فصل زمستان درگیر می کند ، گاهی شدت سرفه ها تقریباً شبیه علائم آنفولانزا هستند برای همین والدین را دچار نگرانی می کنند تا درجستجوی راهی باشند برای درمان سریع این مشکل.
به گفته ی متخصصان سرفه های شدید در کودکان خردسال می تواند علل دیگری به جز سرماخوردگی داشته باشد عللی شامل :آسم ،تولد زودرس و آلرژی .
سرفه هایی همراه با خس
دونه‌ی برنجی که پرید تو گلوم و سرفه‌ای که انگار باز سرما خوردم، یهو حتی سردم شد، انگار باز سینه‌م تنگ شده از کثافت. نه که چرک کرده باشه اما سینه‌م درد می‌کنه واقعا، نه که کار کار یه دونه‌ی برنج باشه‌ها...نه. دونه برنج وسیله‌س، وسیله‌ هم نه حتی! دونه‌ی برنج بهونه‌س واسه تنگی سینه‌م، واسه سرفه کردن و سرفه کردن و باز شدن راه دودی که از آتیش سینه‌م بزنه بیرون؛ نزنه به سرم.
بیماری سیاه سرفه چیست؟

سیاه سرفه بیماری باکتریال است که به علت حملات شدید سرفه که میتواند منجر به کبودی گردد پیش از رواج واکسیناسیون بیش از 93 درصد بیماری در کودکان زیر ده سال اتفاق می افتاد انتقال بیماری از طریق ذرات تنفسی است این بیماری میتواند منجر به مرگ بیمار گردد.

عامل بیماری بوردتلا پتروزیس یک کوکوباسیل گرم منفی بسیار مسری است و منحصرا در انسان ایجاد بیماری مینماید علائم بیماری شامل سه مرحله زکام مرحله حمله ای و مرحله نقاحت ا
دیدین بعضی مواقع یه دونه برنج ،حبوبات ..داخل گلو می مونه و تا یکی دو ساعت سرفه می کنی(امواتت میاد جلو چشات)امشب موقع شام خوردن مامانم همین  جوری شد و تا نیم ساعت سرفه کرد 
عید سال قبل خانواده دایی، ظهر خونه ما دعوت بودن. یه دونه لپه داخل  دلمه، موند گلو عروس دایی .....خلاصه نتونست غذا بخوره و کلی سرفه می کرد 

اون یکی عروس داییم تعریف کرد :دیشب خونه مامانم اینا کلی مهمون بود. وقتی شام میخوردیم،دختر عمه ام بدون حرفی با حالت فرار دو طبقه رو اومد پا
اگر علت سرفه خشک در این بیماران سرماخوردگی اخیر باشد بهترین درمان مصرف سوپ گرم و مخلوط اب گرم و عسل میباشد البته از مصرف عسل در زیر یکسال خودداری شوداگر علت سرفه و تشدید آن افزایش عفونت ریوی باشد افزایش مراقبت ریوی (افزایش دفعات بخور و فیزیوتراپی ) و مصرف انتی بیوتیک که بر اساس جواب کشت و انتی بیوگرام انتخاب میشود میتواند موثر باشد....اگر علت ریفلاکس باشد داروهائی مثل نکسیوم یا رانیتیدین و امپرازول لازم است مصرف شود دوری از هوای سرد در کنترل
اگر علت سرفه خشک در این بیماران سرماخوردگی اخیر باشد بهترین درمان مصرف سوپ گرم و مخلوط اب گرم و عسل میباشد البته از مصرف عسل در زیر یکسال خودداری شوداگر علت سرفه و تشدید آن افزایش عفونت ریوی باشد افزایش مراقبت ریوی (افزایش دفعات بخور و فیزیوتراپی ) و مصرف انتی بیوتیک که بر اساس جواب کشت و انتی بیوگرام انتخاب میشود میتواند موثر باشد....اگر علت ریفلاکس باشد داروهائی مثل نکسیوم یا رانیتیدین و امپرازول لازم است مصرف شود دوری از هوای سرد در کنترل
شایعترین علامت در بیماران سی اف سرفه مزمن است.در ابتدا ممکن است سرفه این بیماران خشک باشد ولی به مرور زمان این سرفه به نوع خلطی تبدیل میشود.بنابراین به علت اینکه شروع سرفه این بیماران خشک است ممکن است در ابتدا با بیماری حساسیت ریوی و یا اسم اشتباه تشخیص داده شود. مکانیسم سرفه در این بیماران هنوز دقیقا شناخته شده نیست. سرفه های این بیماران اکثرا ممکن است حمله ای و شدید باشد. اگر سرفه تشدید یافت ممکن است علامت تشدید عفونت ریوی باشد. که در این ز
شایعترین علامت در بیماران سی اف سرفه مزمن است.در ابتدا ممکن است سرفه این بیماران خشک باشد ولی به مرور زمان این سرفه به نوع خلطی تبدیل میشود.بنابراین به علت اینکه شروع سرفه این بیماران خشک است ممکن است در ابتدا با بیماری حساسیت ریوی و یا اسم اشتباه تشخیص داده شود. مکانیسم سرفه در این بیماران هنوز دقیقا شناخته شده نیست. سرفه های این بیماران اکثرا ممکن است حمله ای و شدید باشد. اگر سرفه تشدید یافت ممکن است علامت تشدید عفونت ریوی باشد. که در این ز
شاید به نظر بیاید که پرورش گوسفندان کار آسانی است اما این گونه نیست و اگر به مسائل بهداشتی گوسفندان توجه ویژه ای نشود باعث بروز بیماری در گوسفندان و مرگ و میر آن ها می گردد .
در حالت بدتر ممکن است که بیماری از گوسفندان به انسان ها منتقل گردد .
یکی از دلایل سرفه گوسفندان، سرما خوردگی است که برای درمان آن از لیلیور و تراماسین استفاده می شود . دلیل دیگر سرفه گوسفندان بیماری میازیس است .
با شروع فصل گرما دامداران با پدیده ای به نام مگس سینوس بینی مو
فواید و خواص درمانی عسل

خواص عسل در کاهش سرفه: 

از آنجایی که عسل به کاهش  سرفه کمک می‌کند، با شایع‌ تر شدن سرماخوردگی بخصوص در طی ماه‌ های زمستانی، مصرف آن می‌ تواند بسیار مفید باشد. شما می‌ توانید از شربت‌ های سرفه تجویز شده بوسیله پزشک استفاده کنید، اما مواد تشکیل دهنده آنها برای سیستم ایمنی شما مضر هستند.
تمام مواد موجود در شربت سرفه، برای شما سلامتی به ارمغان نمی‌ آورند، اما عسل نوعی داروی قدیمی برای سرفه است که برای سلامتی مفی
من قرنطینه شدمدر قرنطینه هوا سنگین استپشت این پنجره‌ها اماسرفه‌ها حامل ویروس کرونا هستندکه بلایی از چین است
آدم اینجا تنهاستو در این تنهاییجنگ اعصاب شدیدی همه جا جاریستآدم از خویش فراریستدر قرنطینه خراب است همه اعصابمیا که علّاف مجازی هستمیا همه در خوابم
به سراغ من اگر می‌آییدبهتر آن است نیاییدکه مبادا کرونامنتقل گردد و من هم کرونایی بشومنکند سرفه کنی، عطسه کنیو تَرک بردارددر و دیوار قرنطینه‌ی من
#حسین_شادمهر(با اجازه سهراب سپهری)
درمان انواع سرفه ها
سرفه های معمولی
روش های درمان
متخصصین رژیم درمانی کشورمان ، جوشانده سبوس گندم را مخلوط با عسل برای درمان سرفه و زکام های سخت توصیه می کنند .
روزی 3 قاشق غذاخوری عسل بعد از غذا جهت رفع سرفه های سخت وگلو درد موثر واقع می شود .
آب پیاز یک استکان ، عسل 2 استکان ، خوب مخلوط کنید
و روزی 4 قاشق غذاخوری بعد از غذا میل نمایید جهت رفع سرفه و گرفتگی صدا موثر است .
محققین کشورمان عصاره گل ختمی را همراه با عسل برای نرم کردن سینه و تسکین سرفه
فوق تخصص ریه به تشریح علل، علایم و همچنین نحوه درمان بیماری سارکوئیدوز پرداخت.

به گزارش : مسعود احتشام فوق تخصص ریه با اشاره به علائم و نشانه‌های بروز بیماری سارکوئیدوز، گفت: این یک نوع بیماری التهابی است که چندین عضو از بدن را درگیر می‌کند که شایع‌ترین ارگان درگیر در این نوع بیماری سیستم تنفسی به ویژه ریه‌ها می‌باشد.
ادامه مطلب
سرفه خشک و تنگی نفس. میدونم که احتمال کرونا رو باید کنار بذارم و بهش فکر نکنم. دوسه سال پیش که پنومونی زده بود ریه م رو داغون کرده بود این سرفه ها و تنگی نفس شروع شد. شیش ماه اول که داغون.... من از لحاظ پزشکی نمیدونم ربط داره یا نه اما از اون موقع الرژی گاه به گاه میاد سراغم وعکس قفسه ی سینم هم نشون میداد.
به هر حال ... الان هی با خودم میگم نکنه کرونا باشه ؟!هعیی 
از یه طرف هم مغزم میگه نه بابا عادیه همش اینطور بودی !
دلم گرفته
یجور بدجور 
یجوری که دوست دارم بشینم گریه کنم ولی شرایطش جور نمیشه 
علی امشب هم اینجا بود کلی باهاش خندیدم اما هیچ فایده ای نداشت 
دلم می گفت دختر علی از تو نیست حالیته؟ 
سرکار رفتن هم تاثیر نکرد 
سرفه های شدید دارم سرفه هایی که اینقدر ادامه دار میشدن که خلط جدا شه 
و امروز با اولین سرفه پیشونیم تیر می کشه جوری که بجای اینکه دستمو بگیرم جلو دهنم مجبورم دستمو محکم رو پیشونیم فشار بدم :| 
یارو رو رد کردم خودم پشیمون کردم 
به مامان صبح
همیشه یه چیزهایی هستن که از کنکور مهم ترن؛ مثل تب ٣٨، لرز، درد عضلانی، سرفه ی خشک و عطسه... مثل خانواده، مثل عزیزترین فرد زندگی یه آدم...
شوخی شوخی گفت اولین بیمار کرونایی ای که دیدم رو بغل میکنم تا شهید راه سلامت بشم، سهمیه بگیری، به آرزوت برسی...
جدی جدی تب داره، سرفه های خشکش گوش هام رو خراش میده و صدای عطسه های متوالیش ضربان قلبم رو بالا میبره...
و من؟ نشرالگوی زیست پیش دو، روی میزم هست و دارم تست قارچ میزنم، این منِ خودخواهِ مغرورِ پرتوقعِ حر
علامتها مهم آنفولانزا دربرگیرنده سرفه , آبریزش بینی , عطسه , احتقان بینی و گلودرد است که گاه با درد عضلانی , خستگی , سردرد و حیف کردن اشتها همراه است . گلو درد نزدیک به 40 % موردها و سرفه نزدیک به 50 % موجود هست , در حالی که درد عضلانی نزدیک به نیمی از آن صورت میدهد . در بزرگسالان , تب به طور کلی نیست , البته در نوزادان و کودک ها خردسال شایع است .
ادامه مطلب
مراقبت از یک نوزاد با سرفه؟ برای خنک شدن، هک کردن، یا لرزیدن برای اولین بار گوش کنید، سپس برای پیدا کردن آنچه که طبیعی است و زمانی که زمان نگرانی است بخوانید.
سرفه کودک می تواند به معنای چیزهای بسیار متفاوت باشد و این به آن معنی نیست که شما می توانید از کودک خود سوال کنید که اشتباه است. گاهی اوقات دشوار است بدانید اگر شما باید برای مشاوره با پزشک خود تماس بگیرید، یک قرار ملاقات داشته باشید یا به طور مستقیم به اتاق اورژانس بروید.هاوارد بالبی،
اهالی هند، یونان، رم، چین، سرزمین های عربی، اروپای قرون وسطی، انگلستان و آلمان قرن شانزده، ایالات متحده و مکزیک و حتی پزشکان قرن نوزده و بیست در ایالات متحده، جملگی از سیر برای درمان سرفه استفاده کرده اند. سیر را با شکر یا عسل ترکیب می کنند و از شربت سیری که بدین وسیله به دست می آید برای درمان سرفه استفاده می کنند.

منبع: https://aydana.com/cough-treatment-garlic
شواهد بسیاری نشان می دهند که مصرف عسل در کاهش علائم سرفه های حاد ناشی از عفونت های دستگاه تنفسی و همچنین شدت و دفعات سرفه کردن افراد بسیار موثر است. البته باید توجه داشت که این دستورالعمل فقط مختص افراد 5 سال به بالا می شود و در ضمن مصرف عسل برای کودکان زیر 1 سال ممنوع است.علاوه بر عسل می توان از داروهای گیاهی دیگری هم مثل عصاره گل شمعدانی و یا داروهای شیمیایی ضد سرفه مثل گایافنزین و دکسترومتورفان (برای افراد 12 سال به بالا) استفاده کرد. عفونت
روغن اکالیپتوس دوای سرفه و گلو درد

استفاده از روغنهای اساسی به دلیل خصوصیات طبیعی آنها ممکن است برای شما جذاب باشد. آنها از گیاهانی که در سراسر جهان رشد کرده اند استخراج می شوند. هنگامی که برای تسکین علائم مربوط به یک وضعیت بهداشتی از روغنهای اساسی استفاده می کنید ، به عنوان درمان جایگزین مکمل شناخته می شود. این روشها خارج از درمانهای پزشکی معمولی به حساب می آیند.
یکی دیگر از سبزیجاتی که میتواند درد گلو را درمان کند روغن سیر می باشد . 
به ط
1- مفید برای چشم: Mishri یا نبات برای چشم مفید است. نبات به همراه دانه های رازیانه و بادام در داروهای سنتی برای بهبود بینایی استفاده می شوند.
2- نیروبخش مغزی خوب: نبات باعث تقویت قدرت مغز می شود و بهتر است که قبل یا بعد از آن گردو مصرف شود تا این مزیت افزایش یابد. همچنین نبات زعفرانی خواص بسیار بیشتری نسبت به نبات معمولی در این زمینه دارد.
3- موثر برای سرفه و گلودرد: نبات یکی از بهترین داروها برای پیش‌گیری از سرما، سرفه و گلو درد است. به تسکین سرفه کرد
1- مفید برای چشم: Mishri یا نبات برای چشم مفید است. نبات به همراه دانه های رازیانه و بادام در داروهای سنتی برای بهبود بینایی استفاده می شوند.
2- نیروبخش مغزی خوب: نبات باعث تقویت قدرت مغز می شود و بهتر است که قبل یا بعد از آن گردو مصرف شود تا این مزیت افزایش یابد. همچنین نبات زعفرانی خواص بسیار بیشتری نسبت به نبات معمولی در این زمینه دارد.
3- موثر برای سرفه و گلودرد: نبات یکی از بهترین داروها برای پیش‌گیری از سرما، سرفه و گلو درد است. به تسکین سرفه کرد
علائم بیماری سی اف چیست؟
1- بوسه شور و عرق فراوان و شوره زدن لباسها
2- سرفه مزمن که به درمانهای معمول بهبودی نیابد .این سرفه در اوائل بیماری خشک ولی در نهایت خلطی میشود
3- عفونتهای مکرر ریوی
4- خس خس و تنگی نفس
5- عدم وزن گیری علی رغم اشتهای خوب بیمار
6- دفع مکرر مدفوع چرب و گریس مانند با حجم زیاد
7- نازائی در مردان
سرفه خشک کودکان
هنگامی
که بیماری کودک سرفه خشک باشد، می‌تواند برای پدر و مادر بسیار ناراحت
کننده باشد. هر گونه سرفه در کودکان ناخوشایند است، اما سرفه خشک به شدت
ناحیه گلو را تحریک می‌کند.کودکان کوچکتر نمی‌توانند به شما بگویند که
سرفه‌هایشان خشک و خشن است. ممکن است شما برای درمان سرفه خشک کودکان،
دارو‌های ضد سرفه به کودک خود بدهید، ولی آکادمی پزشکی
کودکان در امریکا، استفاده از دارو‌های ضد سرفه را برای کودکان زیر ۶ سال
توصیه نمی‌کند
یکی از بدترین انواع عفونت‌ها، عفونت سینه است که نفس کشیدن را سخت و آن را به یک معضل بزرگ و جدی برای شما تبدیل می‌کند.عفونت سینه به علت ورود ویروس‌ها و باکتری‌های گوناگون به داخل بدن است و سرفه‌های خلط دار، خس خس سینه، بالا آوردن ترشحات زرو و سبز رنگ، احساس تنگی نفس، تب، سردرد، درد‌های عضلانی، احساس ضعف و خستگی از علائم ابتلا به آن ویروس است.بالا بودن سن، بارداری، کودک بودن، سیگار کشیدن، دیابت و ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن افراد را زود‌تر ب
گروهی از پزشکان ژاپنی تایید کرده اند که مصرف آب گرم ناشتا، 100٪ در حل برخی از مشکلات  موثر است مانند:   1 میگرن 2 فشار خون بالا 3 فشار خون پایین 4 درد مفاصل 5 افزایش ضربان قلب و کاهش ضربان قلب 6 صرع 7 افزایش کلسترول 8 سرفه 9 ناراحتی های بدن 10 درد گلو 11 آسم 12 سرفه
13 انسداد رگها 14 بیماری مربوط به رحم و ادرار 15 مشکلات معده 16 اشتها نادرست 17 همچنین تمام بیماری های مربوط به چشم، گوش و گلو.
18 سردرد

* نحوه استفاده از آب گرم صبح زود بیدار شوید و حدود 2 ل
سرفه خفیف است که سرفه سیگاری ها نامیده می شود. این سرفه می تواند کمی خلط هم ایجاد کند. خس خس کردن و تنگی نفس نیز میتواند همراه با این سرفه ایجاد شود. با پیشرفت بیماری، تنفس دشوارتر می شود. بیمار احساس می کند که باید فعالیت خود را کمتر کند. بدن دیگر نمی تواند اکسیژن کافی را بگیرد درنتیجه تغییراتی در ساخت خون پدید می آید.
تشخیص:
برای تشخیص برونشیت، پزشک ابتدا تاریخچه سلامتی فرد و علائم وی را بررسی می کند. سپس با گوشی طبی به سینه بیمار گوش می دهد. بر
هر چی دارو نیاز بوده مصرف کردم اما سرفه هام قطع نمیشه انگار راه تنفسیم زخم شده خشکی گلو و مخاط بینی اذیتم میکنه هنوزم تنگ نفس دارم شبها کلا بی خوابم فقط چند ساعت سر صبح از شدت خستگی و بیخوابی غش میکنم دیگه سرفه و تنگ نفس حالیم نمیشه
به شدت نگران نوید هستم دیشب سردرد داشت چشماشم میسوخت و درد میکرد کلیه هاشم درد داشت وقتی گفت این مشکلات رو داره داشتم سکته میکردم بعد خودش ادامه داد نگران نباش مال هی چشم تو گوشی دوختن هست گفتم کلیه هات، گفت یه بار
عطسه و سرفه یکی از راه‌های انتقال کروناویروس هستند که همزمان با آنها از دهان ما دراپلت‌ها خارج شده و ویروس از کسی به دیگری انتقال پیدا می‌کند.
میکرودراپلت‌ها نه تنها با سرفه و عطسه؛ بلکه با نفس عمیق کشیدن و صحبت کردن با صدای بلند نیز از دهان خارج می‌شوند و به طبع عامل انتقال ویروس نیز هستند.
راه حلی که پژوهشگران ژاپنی پیشنهاد می‌دهند تهویه هوا هر یک ساعت یک‌بار است. به این صورت که هر یک ساعت، یک‌بار در یا پنجره‌ها را باز کرده و گردش هوا
یکی از دوستان همکار فرستاده بود که برین تو سامانه  salamat.gov.ir و تو طرح غربالگری کرونا شرکت کنید.من شرکت کردم. کد ملی می خواست و بعد هم مشخصات و آدرس اینا رو نشون داد.چند تا سوال داشت درباره همین علائم کرونا من سرفه خشک رو تیک زدم.بعد هم پیام داد که شما نیاز به استراحت و مراقبت دارید و اگر حالتون بدتر شد و تنگی نفس و گلودرد و تب اینا داشتین مراجعه کنین به مراکز درمانی..
تو استان ما این چند روزه میگن خیلی شیوع زیاد شده و ترس همه رو زیاد کرده..
من تقریب
دیشب شوهرم مرد. شب قبلش وقتی داشتم پاشویه‌اش می‌کردم آرام آرام گریه می‌کرد. آمدم بالا و پیشانی‌اش را بوسیدم، دستی بین موهایش کشیدم و به چشم‌های درشت قهوه‌ای‌اش خیره شدم. هر چی می‌پرسیدم عزیزم چرا اشک می‌ریزی چیزی نمی‌گفت. فقط هر از چند گاهی سرفه خشکی می‌کرد و تنش روی تخت بالا و پایین می‌رفت.
بیماری یک‌ ماه است که سایه‌اش را روی شهر انداخته. هر روز جنازه‌های زیادی را در نزدیکی کلیسا به خاک می‌سپاریم. زیر تابوت‌های چوبی را می‌گیریم و
علائم و نشانه‌های کروناویروس چیست؟
کروناویروس (COVID-19) باعث تب، سرفه و مشکل در تنفس می‌شود. علائم این ویروس کمی‌شبیه افراد مبتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا است. این ویروس در برخی از افراد می‌تواند جدی تر باشد، به خصوص اگر بیمار یا دارای مشکلات سلامتی باشد.
چگونه کروناویروس پخش می‌شود؟
کارشناسان هنوز در حال بررسی چگونگی شیوع انتشار COVID-19 هستند. بطور کلی کروناویروس‌ها در هنگام سرفه یا عطسه، از طریق قطرات ارسال شده به هوا پخش می‌شوند. برخ
علائم و نشانه‌های کروناویروس چیست؟
کروناویروس (COVID-19) باعث تب، سرفه و مشکل در تنفس می‌شود. علائم این ویروس کمی‌شبیه افراد مبتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا است. این ویروس در برخی از افراد می‌تواند جدی تر باشد، به خصوص اگر بیمار یا دارای مشکلات سلامتی باشد.
چگونه کروناویروس پخش می‌شود؟
کارشناسان هنوز در حال بررسی چگونگی شیوع انتشار COVID-19 هستند. بطور کلی کروناویروس‌ها در هنگام سرفه یا عطسه، از طریق قطرات ارسال شده به هوا پخش می‌شوند. برخ
بدن برای دفع اجسام خارجی و ترشحات اضافی و پاک کردن مجرای تنفسی از سرفه به عنوان یک واکنش دفاعی بهره می برد. با وجود اینکه سرفه در پاکسازی بدن از عفونت و محرک ها نقش بسیار زیادی دارد، اما سرفه کردن مداوم می تواند آزار دهنده باشد. جهت درمان سرفه باید به علت و منشا آن توجه شود. دلایل احتمالی سرفه می تواند شامل موارد زیر باید:
✅ آلرژی و حساسیت ها
✅ عفونت
✅ ریفلاکس معده
استفاده از داروها و فرآورده های گیاهی می تواند گزینه ای مناسب جهت درمان سرفه ب
واکسن سه‌گانه یا ثلاث که واکسن سه بیماری دیفتری، کزاز و سیاه سرفه می‌باشد، برای ایمن‌سازی نوزادان و کودکان بین سنین ۶ هفته‌ای تا ۶ سالگی به مصرف می‌رسانند. واکسن سه‌گانه محتوی محلولهای تصفیه و تغلیظ شده توکسوئید دیفتری و توکسوئید کزاز و باکتری کشته شده سیاه‌سرفه هست که بر فسفات آلومینیوم در حال تولید جذب شده‌است. تیومرسال به عنوان ماده نگه دارنده به نسبت یک در ده هزار به محصول اضافه شده‌است. استفاده از فسفات آلومینیوم بدان جهت است که
چن وقت پیش سرفه میکردم امروزم که از خواب پاشدم انگار یه پس زدنم
همه جام درد میکنه
به پدر گفتم
رفتیم دکتر
دکتر گفت ممکنه کرونا باشه
چنتا ازمایشم گرفت
مثلا 20ثانیه نفسمو نگه دارم
سرفه ه نزاش به ده برسه
صب قراره برم ازمایش خون بدم
دکتره گف که اگرم باشه چون بچم( ننت بچس دکتره بی ادب )
 اگه بیمارستان بستری شم
و اگه اشتبا گفتن ک کروناس
امکان گرفتن کرونا میره بالا
چون لگه اون نباشه انفولانزا گرفتم
سطح دفاعی بدنم ضعیفه خونه باشم بهتره
چه همه توجه میکنن
سال ۹۸ برای من فجیع تموم شد.قبول نشدم تو امتحان های مختلف ، و هر کدوم هم کتبیش رو قبول شدم مثل نیروگاه اتمی و نیروگاه قشم توی مصاحبش رد شدم  و این خیلی بهم آسیب زد.وضعیت کرونا هم که دیگه گفتن نداره.منم هی سرفه میکنم یه خورده هم سرما خوردم ولی ۲۰ روزه همینجوریه و مشکل خاصی ندارم به جز سرفه های خشکی که همیشه بعد از سرماخوردگی تا یکی دو ماه همراهم بوده.
دیشب اومدم شیراز در آغوش خونواده البته هنوز به صورت رسمی از کارم استعفا ندادم.ایشالله پروژه که
از شدت استرس له لهم! باورم نمیشه تو این شرایط به فکر کلاس مجازی و کوفت و زهرمارن واسمون، یکی نیست بگه تویی که از ۹۰ دیقه، یه ساعتشو اراجیف میگی! یا تویی که نگرانی یه وقت یه ربع آخر رو نمونی تا وقت چاییت نگذره الان واسه ما شدین ... استغفرلله. دستم به هیچ کاری نمیره و راستشو بخوای اینجا نوشتن هم آرومم نمیکنه.‌‌. خیلی خسته ام و له... روزی که اومدم دیدم الف سرما خورده و نگم که چقدر نگران شدم .. امروز بابا سرفه میکنه و با هر سرفه‌ش یه خنجر به قلبم فرو می
از صبح سر درد دارم
یه ساعتی میشه سرفه های خشک دارم که تمومی نداره
دارم سعی میکنم جلوی خودم و بگیرم و سرفه نکنم
سرم داره منفجر میشه
روز ۱۳فروردین بود که خبر فوت دختر همسایه رو شنیدیم و کاممون زهر شد
کل خانوادشون تو قرنطینه ان و خواهراش مبتلا شدن
خیلی غریبانه دفن شد و حتی خواهرا و مادرش تو قرنطینه نتونستن مویه کنن
وحشت مرگ با کرونا رو دارم
دلم میگه خیلی نزدیک ظهوریم!
پشت هر سرفه کلی حسرت و ارزو هست
امار فوتی های کشور خودمون و میبینم داره به چهار
عسل ماده شیرین و غلیظی است که توسط زنبوران عسل از شهد گل‌ها جمع‌آوری شده و تغییر شکل می‌یابد و سپس در داخل سلول‌های مومی کندو ذخیره می‌شود. در ادامه به خواص درمانی عسل های مختلف میپردازیم.
خواص درمانی عسل بهار نارنج
مقوی قلب، ضد بی‌خوابی، تقویت اعصاب و آرام‌بخش.
عسل آویشن
خواص دارویی:
رفع عفونت‌های عمومی، تقویت بینایی، ضد صرع و تشنج، درمان تنگی تنفس و معالج دردهای مفاصل.
عسل ریحان
خواص دارویی:
ضد میگرن، تقویت عمومی بدن و تقویت اعصاب
من حتی اگر خودم را هم ریشه کن کنم، ترس را نمی‌توانم، ترسِ زاده شده با من را، ترسِ فاجعه ساختن و آزار کَسان‌ام را نمی‌توانم ریشه کن کنم. من با چهره‌ی غمگینی خانه را ترک کردم. مادرم از دیروز هزار بار معذرت خواسته ست. مدام فکر می‌کند و گمان می‌کند کاری کرده ،معذرت می‌خواهد. ما چند تا خواهر بودیم که با مادرمان توی اتاق مانده بودیم. هیچ نمی‌گفتیم. گوش می‌دادیم. ما از همان روز ها و قبل تر شاید، هیچ نگفتیم‌. و کاش من آن بار آخر را هم لال می‌شدم، ک
راه های پیشگیری از ویروس کروناراه های پیشگیری از ویروس کرونا چیست؟ برای پیشگیری از ویروس کرونا چی بخوریم؟ برای جلوگیری از بیماری های عفونی مانند ویروس کرونا و آنفلانزا شستن دست ها بسیار مهم است. علائم شایع ابتلا به ویروس کرونا شامل تب ، سرفه ، تنگی نفس و به طور کلی مشکلات تنفسی است. دست های خود را بشویید، از تماس دست آلوده با صورت خودداری کنید و از افرادی که سرفه می کنند یا عطسه می کنند دوری کنید. ویروس کرونا تا کنون در سراسر چین موجب مرگ صد
راه های پیشگیری از ویروس کروناراه های پیشگیری از ویروس کرونا چیست؟ برای پیشگیری از ویروس کرونا چی بخوریم؟ برای جلوگیری از بیماری های عفونی مانند ویروس کرونا و آنفلانزا شستن دست ها بسیار مهم است. علائم شایع ابتلا به ویروس کرونا شامل تب ، سرفه ، تنگی نفس و به طور کلی مشکلات تنفسی است. دست های خود را بشویید، از تماس دست آلوده با صورت خودداری کنید و از افرادی که سرفه می کنند یا عطسه می کنند دوری کنید. ویروس کرونا تا کنون در سراسر چین موجب مرگ صد
سیاه سرفه،بیماری مسری تنفسی
سیاه سرفه یکی از بیماری های عفونی واگیردار دستگاه تنفسی است که عامل آن باکتری "بوردتلا پرتوسیس" است. این بیماری از طریق استنشاق قطرات تنفسی شخص بیمار، سرایت می کند.
این بیماری در تمام سنین بروز پیدا می کند، ولی در کودکان شایع تر است. گسترش جهانی این بیماری به علت واکسیناسیون، بسیار کاهش پیدا کرده است.
سرفه های خشن، سمج و پیوسته از مشخصات بیماری سیاه سرفه است و بدین علت است که به این اسم شهرت یافته است.
استمرار سرف
این روزها عجیب دلمون تنگ شده برای یه سرفه یا یه عطسه درست و حسابی توی جمع!!! همه حواسشون به همدیگه هست و به شدت همدیگه رو زیر نظر دارند. فقط کافیه یه سرفه یا عطسه بکنی حتی دیگه جات تو خونه هم نیست چه برسه محل کار و فضاهای عمومی. یه عطسه که بکنی همه بهت نگاه میکنند و پیش خودشون میگند نکنه این کرونا داشته باشه، نکنه ناقل باشه خلاصه اینقدر بهت نگاه میکنند که شرمنده میشی این از مردم ؛ اگه تو جمع دوستان وهمکاران باشی که دیگه وضعیت بدتر ازاینه! رفتی دک
2- سرفه مزمن که به درمانهای معمول بهبودی نیابد .این سرفه در اوائل بیماری خشک ولی در نهایت خلطی میشود
3- عفونتهای مکرر ریوی
4- خس خس و تنگی نفس
7- ناباروری در مردان
3- عفونتهای مکرر ریوی
4- خس خس و تنگی نفس
7- نازائی در مردان
آسم
آسم بیماری مزمن مجاری هوایی است که موجب سختی تنفس می‌شود. آسم با التهاب گذرگاه‌های هوایی همراه است و این امر منجر به تنگ شدن موقت مجاری هوایی می‌شود که اکسیژن را به سمت ریه‌ها می‌برند.بروز علائم آسم یعنی سرفه، خس‌خس، تنگی نفس و تنگی قفسه‌ی سینه است. اگر این وضعیت شدید باشد، آسم می‌تواند منجر به کاهش فعالیت و ناتوانی در صحبت کردن شود. برخی به آسم، آسم برونشی می‌گویند.
برای برخی از افراد آسم مشکل کوچکی است اما برای بعضی دیگر مشکل بزر
خواص شربت زوفا
التهاب مزمن مجاری تنفسی به علت تورم و ترشح مخاطی بیش از حد است شربت زوفا در این حالت گرفتگی مجاری تنفسی موجب انسداد بیشتر راه های هوایی شده و سـرفه و خس خس و اشکـال در تنفس به وجود می آید و به ویژه هنگام شب عارض می شود، بحران از چند دقیقه تاچند ساعت ادامـه می یابد.
زوفا یکی از مهمترین گیاهان دارویی و ادویه ای به شمار می رود. از دم کرده شربت گیاهی زوفا  پیکر رویشی این گیاه برای درمان بیماری های مربوط به دستگاه تنفس مانند سرفه، س
تا امروز، یک هفته است که با این بیماری دست به گریبانم، هنوزم تبم قطع نشده گاهی هم لرز دارم، بدن درد و قلب و ریه، تنگی نفس و سرفه، خلاصه اینکه عوض بهتر شدن وضعیتم رو به وخامته، درگیری ریه هام داره بیشتر میشه، دیشب یکی از دوستانم که پرستار هستن یه قرصی به نام ناپروکسن رو بهم معرفی کردن گشتم تو خونه داشتم عوارضشو خوندم نوشته بود برای کسانی که نارسایی کلیه دارند توصیه نمیشه، اما درد مفاصل و ریه ام اونقدر زیاد بود یه قرص ناپروکسن ژله ای دویست دیشب
علت سرفه شدید
سرفه
واکنش کاملا طبیعی و سودمند و همچنین یک مکانیزم دفاعی بدن برای محافظت از
گلو و مخاط آن در برابر عوامل تحریک‌کننده است. اما حالت مزمن و ادامه‌دار
آن که به دلایل گوناگون رخ می‌دهد، آزاردهنده و آسیب‌زاست، مخصوصا در موقع
خواب.
خیلی از افراد ترجیح می‌دهند به جای مصرف داروهای شیمیایی برای درمان
سرفه، از روش‌های درمان خانگی سرفه استفاده کنند. سرفه‌های ناشی از سرماخوردگی، حساسیت یا عفونت‌های سینوسی، با داروهای رایج که ن
اگه امید نبود آدم چجوری دل خوش میکرد؟ یا زندگیشو ادامه میداد؟ قفسه سینه ام درد میکرد الان قرص خوردم آرومه. یه خورده سرفه هم میکنم. موندم مریض شدم یا نه. نمیدونم چجوری من که همش خونه بودم. امیدوارم چیزیم نباشه . اما فکر مرگ اومده تو ذهنمو خیلی سمج هست با تمام اینها تهش میگم کاری ازم بر نمیاد و امیدوارم چیز خاصی نباشه. سرفه هام اون قدرم زیاد نیست من قبلا هم سرفه میکردم با آب گرم خوب میشن. برام امیدوار باش. 
بگذریم من همه کارامو کردم. حتی ماتیلدا ر
مامانی که دو هفته ست با گلودرد و سرفه های شدید درگیره..
دخترکی که دو روزه بی حال و سرماخوردست..
و پدری که تا حالا جون سالم به در برده :))
این است حال و روز خانواده ی ما..
دلم میخواد همه ی روز بخوابم.. حس میکنم خیلی ضعیف شدم.. سخت ترین کار حوصله کردن با دخترکوچولو..
اما..
فردا میایم راهپیمایی ^-^ با کالسکه.
انواع سرفه، علت ها و درمان ها
مقدمه
سرفه در واقع تلاش بدن برای خلاص شدن از یک محرک است. وقتی چیزی گلو یا دستگاه تنفسی شما را تحریک می کند، سیستم عصبی بدن هشداری را برای مغز ارسال می کند. مغز، در واکنش به این محرک، به ماهیچه های سینه و شکم فرمان انقباض داده تا بدین وسیله محرک خارجی را به واسطه سرفه از بدن خارج کند. در واقع سرفه یک واکنش دفاعی بسیار مهم است که می تواند بدن شما را از محرک هایی مانند موارد زیر محافظت کند:- خلط- دود- آلرژن هایی مانند گ
تقریبا همه میدونن که من یا اکشن نگاه میکنم یا علمی-تخیلی ! ژانر ماشینی مثل baby driver و سریع و خشن need for speed نمیدونم چی میشه !
و خیلی کم پیش میاد که حوصله کنم و فیلم دیگه ای ببینم مگه اینکه مثل ممنوعه یا عاشقانه یه کششی ایجاد کنه که خودمم نمیدونم چیه :-/ 
چیزی که اصلا برام قابل درک نیست اینایین که میشینن سریال کره ای دنبال میکنن! 
من که دیدن فیلم اکشن و تخیلی رو به هر کار تفریحی دیگه ای ترجیح میدم بازم حوصله ندارم دو روز طول بکشه ! برای همین هر ۶ فصل the 100
پچ‌پچ‌ شب‌ها. گشنمه‌ها. بیرنج خواستن‌های. درد پاها. قرمزی رگ‌ها. قرمزی زن‌ها. ران‌ها. ران پهنِ ران گرمِ ران نرمِ ران سفیدها‌. زن‌ها. تفاوت جنس‌ها. آسایشگاه‌ها. قبرستان‌ها. قربستان‌ها. قرمه سبزی‌ها. شوخی‌ها. سایه‌ها روی دیوارها. بیداری‌ها. در خواب بیدارها. در بیدار خواب‌ها. عصبانی‌ها. زدن‌ها. زنده به گور کردن‌ها. مهره به مهر زدن‌ها. مرده به زندگی کردن‌ها. پرده‌ها. ترس‌ها از جای نو‌ها. کهنه‌ها. مرده‌ها. زنده مرده‌ها. صداهای متناس
به جرات اولین برخورد جدی من با سیستم درمان اینجا، چند روز اخیر بود، لیلی با علائم ترکیبی اسهال-استفراغ در ظهر جمعه و تب ۳۹.۵ ساعت ۴ عصر، من را واداشت که به GP مورد نظر زنگ بزنم برای کسب تکلیف. نتیجه؟ چرا با بخش Emergency  تماس گرفتید خانم؟* :-| آیا به نظر شما یه کودک ۲.۵ ساله با تب ۳۹.۵ که جلوی چشم مادرش قرص جویدنی استامینوفن (البته اینجا بهش میگن پاراستامول) را بالا میاره، موقعیت اورژانسی محسوب نمیشه؟
بماند که جمعه شب و شنبه را چطور سر کردیم، از صبح د
برای مشاهده تصویر در ابعاد اصلی، روی تصویر بالا کلیک کنید.ویــــــــــروس کــــــرونـــــــــــا :علائم : سر درد - گلو درد - سرفه کردن - تب شدید.انتقال : حیوانات - اشیاء آلوده - دست دادن - هوا (عطسه).پیشگیری : در موقع سرفه یا عطسه دهان خود را بپوشانید - اجتناب از دست دادن و تماس با افراد بیمار استفاده مرتب از ماسک توسط افراد مبتلا به ویروس - شستن مرتب دستها با آب و صابون به مدت 20 ثانیه.دانلود با کیفیت بسیار بالا و رایگان در https://eitaa.com/zainia
دنبالش می دویدم ، خنده هاش دلِ آدم رو میبرد ، حواسم نبود به حالم ، تو دنیای کودکانه اش غرق شده بودم که یهو نفسم بند اومد ، انگار یکی با دو دستش داشت گلومو فشار میداد ، کلی زور زدم تا به سرفه بیفتم ، حالا سرفه هام بند نمیومد ، هرکی یه جور سرزنشم میکرد، هیچکس نمیتونست متوجه بشه من اون لحظه ها چقدر حال خوشی داشتم ، آرامش و شادی که این چند وقت تجربه اش نکرده بودم ، اما نمیخواستن بفهمن که این حالِ خوش بیشتر برام ارزش داره تا اینکه بخوام بخاطر ضعف این
لعنت به این دورانِ منس :/
ماه رمضون شب نوزده بود 
این ماه هم که جلوتر افتاد گور به گور 
واقعا انصافه؟ کمردرد و سرفه های داغون ده روزه و شیفتای شلوغی که کارمو به سرم کشوند کم بود 
که خبر دامادی این گور به گور شده با منس! جلو افتاده! باید همزمان بشه؟ 
واقعا که هورمونای بدنم فکر می کنن اعصابمو انگار از تو جوب آوردم

راستی کوتاه کردم 
مردونه زدم  
کرونا ویروس 2019
اولین بار یک کرونا ویروس جدید در شهر ووهان چین شناسایی گردید که اکنون در 37 منطقه در جهان شیوع دارد. این ویروس SARS-CoV-2 نامیده شد و بیماری حاصل از آن بیماری کرونا ویروس 2019 یا باختصار COVID-19  نامگذاری شد. کروناویروسها خانواده بزرگی از ویروسها هستند که در بسیاری از گونه های حیوانی نظیر شتر، گوساله، گربه و خفاشها یافت می شوند. به ندرت کروناویروسهای حیوانی می توانند انسان را آلوده کرده و سپس بین انسانها منتشر شوند. این ویروس جدید دارای
پچ‌پچ‌ شب‌ها. گشنمه‌ها. بیرنج خواستن‌های. درد پاها. قرمزی رگ‌ها. قرمزی زن‌ها. ران‌ها. ران پهنِ ران گرمِ ران نرمِ ران سفیدها‌. زن‌ها. تفاوت جنس‌ها. آسایشگاه‌ها. قبرستان‌ها. قربستان‌ها. قرمه سبزی‌ها. شوخی‌ها. سایه‌ها روی دیوارها. بیداری‌ها. در خواب بیدارها. در بیدار خواب‌ها. عصبانی‌ها. زدن‌ها. زنده به گور کردن‌ها. مهره به مهر زدن‌ها. مرده به زندگی کردن‌ها. پرده‌ها. ترس‌ها از جای نو‌ها. کهنه‌ها. مرده‌ها. زنده مرده‌ها. صداهای متناس
الان بیش از یک ماهه آریان سرما خورده. یعنی دو هفته سرما خورده بود دو سه روزی خوب شد و باز دوباره سرما خورد. دفعه دوم که بردم دکتر گفت ویروسه و آنتی بیوتیک نمیخواد و فقط سیتریزن داد اما گفت اگر تب داشت بیارش. آخرهای هفته اول از دفعه دوم کمی تب کرد اما با استامینوفن کنترل شد ولی سرفه داشت و من براش شربت بنفشه باریج گرفتم که سرفه هاش بیشتر و اخلاطی شد. آخر هفته دوم از دفعه دوم D: اینقدر بد سرفه میکرد و سینه اش خر خر میکرد که بردم یه دکتر دیگه و گفت بای
روش‌های بسیاری برای دسته‌بندی سرفه‌ها وجود دارند. توجه به صدایی که هنگام سرفه ایجاد می‌شود و اینکه چگونه بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد، ساده‌ترین روش برای تعیین دلیل بروز سرفه و انتخاب بهترین درمان برای آن است.
در ادامه با انواع مختلف سرفه، دلایل بروز آنها، چگونگی درمان و اینکه چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد، بیشتر آشنا می‌شویم:
سرفه خشک
سرفه‌های خشک معمولا پیرو بیماری‌های تنفسی مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا، شکل می‌گیرند. این نوع
فیزیوتراپی قفسه سینه چیست؟
تنفس نقش پررنگی در حیات و کارکرد سیستم بدن دارد . گاهی اوقات مشکلاتی مانند انواع بیماری های تنفسی و قلبی موجب می شود که فرد در تنفس دچار مشکل شود. لذا برای رفع این مشکلات مراقبت های درمانی مختلفی انجام می گیرد که یکی از مهمترین اقدامات فیزیوتراپی قفسه سینه به منظور بهبود تنفس و پاکسازی مجاری هوایی استفاده می شود و این روش فیزیوتراپی شامل اقداماتی است که به منظور درمان بیماران گروه های سنی مختلف مبتلا به مشکلات تن
از دست مامان قولنج کردم
من دستگیره در ورودی و داخل توالت رو ضدعفونی کردم
اون زارت و زارت سرفه میکنه که من بهش حساسیت دارم
یعنی چی آخه؟ من ده متر اونورتر بودم لعنتی
قدرت تلقینش خیلی قویه و همه بیماریها رو هم به راحتی به خودش جذب میکنه با این افکارش :||||||||||||| تا کره ماه
خواص گیاه گل گاوزبان
پیشگیری از نوسان های خلقی مرتبط با یائسگی
زنان یائسه که دچار نوسانات خلقی هستند می توانن به جای استفاده از درمان های هورمونی از مکمل های گل گاوزبان استفاده کنند
گل گاو زبان یک تقویت کننده اعصاب و روان
دمنوش گل گاو زبان تقویت کننده اعصاب و روان و حواس پنجگانه، و نشاط آور است واختلال حواسرا درمان می کند
درمان سرماخوردگی، تنگی نفس با گل گاو زبان
دمنوش گل گاو زبان به همراه کمی لیمو عمانی، عسل برای درمان سرماخوردگی، تنگی نف
آیا شربت های ضد سرفه فایده دارند؟
نظام ملی
بهداشت و انجمن پزشکان خانواده انگلستان عقیده دارد دلیلی وجود ندارد که ثابت کند
داروهای ضد سرفه که مردم بدون نسخه از داروخانه می خرند فایده داشته باشد و بهتر
است که مردم برای ساکت شدن سرفه شان از داروهای خانگی بهره ببرند.
سایت سازمان بهداشت و درمان انگلستان
هم بر این مسئله تاکید می کند که
شواهد علمی در این زمینه “ناچیز” است
و عاقلانه تر این است که مردم پولشان را هدر ندهند
و به وسیله روش‌های خانگی م
سلام به همگی
من حسینم. 25 سالمه و توی مشهد زندگی می کنم. چند وقتی بود که درگیر سرفه های عجیب و شدیدی شده بودم. سرفه هام به حدی بود که نفسم بالا نمی اومد و از شدت درد قفسه سینه داد می زدم.
من یک ماه درگیر این سرفه ها بودم و تقریبا وسط های هفته سوم بیماریم به اوج خودش رسیده بود.
به معنی واقعی کلمه داشتم هلاک می شدم.
هر کسی پیشنهاد خودش رو یه من می داد. مادر بزرگم می گفتند: زنجلیل رو با لیمو و عسل بخور پسرم چون مثل آب رو آتیشه.
خوردم، اما بدتر شدم و تقریبا
مکانیسم این دارو براساس مکانیسم ترکیبات آن سنجیده میشود در این قسمت ترکیبات اصلی انواع قرص کلداکس توضیح داده شده است:
مکانیسم استامینوفن:
پروستاگلاندین ها موادی هستند که موجب بروز التهاب و تب میشوند استامینوفن با کاهش تولید این ماده در سیستم عصبی مرکزی باعث کاهش درد و تب موثر است.
مکانیسم فنیل افرین هیدروکلراید:
فنیل افرین اثر موضعی و سیستمیک خود را از طریق اثر بر گیرنده های آلفا 1 آدرنرژیک عضلات صاف عروق محیطی ایفا می کند.فنیل افرین یکی ا
ویروس کرونای جدید ممکن است در ابتدا علائم عفونت نشان ندهد، ‏پس چگونه می توان از ابتلا به این بیماری مطلع شد؟ آخرین اطلاعات این است که دوره نهفته (انکوباسیون) ‏ممکن است 28 روز قبل از مشهود بودن علائم ‏COVID 19‎‏ باشد و تا زمانی که فرد دچار تب و یا سرفه نشود ‏و به بیمارستان نرود، معمولاً ریه ها٪ 50 فیبروزه  شده اند که دیگر خیلی دیر شده است!‏پزشکان یک آزمایش ساده را ارائه می دهند که می توانیم هر روز صبح انجام دهیم. نفس عمیق ‏بکشید و نفس خود را بیش
خاصیت‌های عسل و ترب سیاه
خواص ترب سیاه برای پوست خواص ترب سیاه در بارداری خواص ترب سیاه در طب سنتی خواص ترب سیاه در لاغری
ترب دارای انواع گوناگونی بوده و در طب سنتی از انواع مختلف این گیاه برای
درمان بسیاری بیماری‌ها استفاده می‌شود. اثرات و اعمال طبی که برای ترب
ذکر شده شامل خاصیت آنتی بیوتیک، مدر، آنتی‌اکسیدان، ضد التهاب، محرک و
قابض می‌باشد. یکی از مهمترین انواع ترب، ترب سیاه می‌باشد. ترب به
دلیل داشتن ترکیبات گوگردی به عنوان ضدباک
عصر داشتم کامنت هارو میخوندم بابام گف میایی بریم بیرون؟گفتم نه:) بعد مامانمم قبلش گفته بود انگار مامانم گفته بود نه! بعد بابام اماده شد ک خودش بره بیرون یه چرخی بزنه تا صدای در اومد مامانم اومد بیرون گف رفت؟ اینو اینقدر بلند گفت که از ترس گوشیم خورد رو میز!(میدونید که ترسوام) گفتم آره چطور؟ گف تو چرا نرفتی؟ گفتم وا خب نمیخواستم برم بیرون  ! گف ینی چی زنگ بزن بگو صبر کن نمبشه که همش تو خونه بشینی و گف اصلا من میخوام برم دکتر توام باید بپوشی با من
در صورت مبتلا شدن به ویروس کرونا چه کاری انجام دهیم ؟ 
1.فعالیت های خارج از خانه را محدود کنید .
2.به جز دریافت مراقبت های پزشکی به محل کار ، مدرسه یا محل های عمومی نروید . 
3. از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نکنید . 
4.خود را از دیگر افراد خانه جدا کنید . 
5. در صورت امکان از یک حمام جداگانه استفاده کنید . 
6.در یک اتاق متفاوت با افراد دیگر در خانه بمانید .
7.هنگام سرفه و عطسه دستمال جلوی دهانتان بگیرید . 
8.بعد از سرفه و عطسه حداقل 20 دقیقه دست خود را با
نتیجه اینکه روز سومه بهترم
استخوان درد و درد عضلات و سردرد تموم شد
تبم پایین شاید 37.5
مشکل گلوم که دردش کم شده ولی سرفه ها باعث میشه لوزها و ته گلو زخم و متورم بشه
که غذا خوردن سخت میشه
دیشب ده ساعت خوابیدم ولی انقدر انرژیم کمه انگار دو روز پشت سرهم رفتم کوه نوردی

نتیجه:در انفولانزا زمان خیلی خیلی مهمه
من بیست و چهار ساعت اول سرم گرفتم و انتی بیوتیک و کلی تقویتی و با هر وعده غذایی مکمل ویتامین خوردم
روز دوم دوباره حالم بد شد بازم سرم و انتی بیو
این روزای قرنطینه ای فرصت خوبیه تا بهمون یاد بده که چجوری تنها باشیم و با خودمون دور از هیاهو یا سرگرمی های بیرونی وقت بگذرونیم. شاید کمی به خودمون نزدیک تر بشیم. من که البته همیشه تو خونه ام :دی اما حتی من هم دلم هوس بیرون رفتنو انقلاب گشتنو کتاب خریدن رو کرده ولی خب باید تو خونه بمونیم. به خصوص این که من سرفه میکنم همچنان برم بیرون همه بهم شک میکنن :دی ولی توی خونه سرفه هامو با خوردن آب گرم برطرف میکنم. من قبل از این که کرونا بیاد هم سرفه میکر
آنفلوآنزا با تب‌ولرز و بدن درد همراه است و سرماخوردگی معمولا آب‌ریزش بینی دارد. بالا رفتن تب هم از علائم هر دوی آن‌هاست؛ همچنین سرفه، عطسه و گلودرد.
کرونا می‌تواند همه این‌ نشانه‌ها را داشته باشد اما برای تشخیص آن به علائم دیگری دقت کنید. تنگی نفس حاد در کنار سرفه و گلودرد از مهم‌ترین نشانه‌های بیماری کرونا است. 
به طور متوسط طی پنج روز از شروع علائم، افراد دچار تنگی نفس می‌شوند.
پس از حدود هشت روز مشکلات تنفسی شدید در افراد مبتلا مشاه
‌ خواص معجون رویایی ( معجون قدرتمند پاییزی ) * سلطان دمنوشهای پاییزی  و زمستان
 ✨✨ گیاه پرسیاوشان ✨✨
• برای دفع سنگ مثانه، مفید است.
• تنگی نفس را درمان می‌کند.
• سرفه و سرماخوردگی را تسکین می‌دهد.
• ادرارآور است.
• التهاب گلو را درمان می‌کند.
• برای درمان برونشیت موثر است.
• خوردن گرد خشک آن برای اسهال مفید است.
• ضماد سوخته آن جهت جلوگیری از ریزش مو و رویاندن آن کاربرد دارد.
• پرسیاوشان تب‌بر است 
✨✨دمنوش مرزنجوش✨✨
با سرفه کردن تما
با فرا رسیدن فصل سرما، شیوع سرماخوردگی، زکام، گلودرد، سرفه، آبریزش بینی و … افزایش می یابد. اگر شدت این علائم زیاد باشد ناگزیر به پزشک مراجعه خواهید کرد. اما می توان با روش های خانگی هم بسیاری از این علائم را تسکین داد. درمان های خانگی و طبیعی به سرعت داروهای شیمیایی اثر نمی گذارند؛ اما ماندگاری بیشتری دارند و بی خطرتر و مطمئن تر می باشند.
از دمنوش های گیاهان دارویی مانند پیچ امین الدوله، میخک، بابونه، و نیز سرکه سیب و انار برای تسکین گلودرد
گلو درد و رفع سرفه
 گلو درد و رفع سرفه چگونه با درمان خانگی بهبود می یابد ؟
۴- یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب پرتغال یا آب لیموترش حل کنید
و سه نوبت در روز بنوشید .
این نوشیدنی به علت در برداشتن مقداری آنتی بیوتیک و مقادیر زیاد ویتامین ث و
سایر ویتامین ها و مواد معدنی به عنوان مکمل داروهای تجویز شده توسط پزشک
برای تسریع التیام انواع سرماخوردگی ها ، گلودردها ،
عفونت های گلو و شش ها و سرفه بسیار مفید و اثربخش است .
گلو درد و رفع سرفه
۵- یک قاش
قرص ژلوکاف
قرص ژلوکاف ,قرص ژلو کاف ۱۵,قرص ژلوکاف 15 برای چیست,قرص ژلوکاف برای چیست,قرص ژلو کاف چیست,قرص ژلو کاف برای چیه,قرص ژلو کاف چیه
در این مطلب از سایت جسارت می خواهیم در مورد خواص و عوارض و موارد مصرف قرص ژلوکاف چیست صحبت کنیم امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.حتماً قبل از استفاده از این دارو با پزشک معالج خود مشورت نمایید.توجه داشته باشید که دکسترومتورفان با اثر مستقیم بر مرکز سرفه در بصل النخاع، موجب تضعیف رفلکس سرفه گردیده و پسودوافدرین
عسل و پیاز در درمان بیماری ها به خوبی شناخته نشده و افراد کمی با فواید مصرف پیاز و عسل آشنا هستند.
بر خلاف دیگر مقالات ما در آهوتا که بیشتر درباره عسل درمانی می باشد، در این مقاله تمرکز بیشتری
بر روی پیاز داریم! در صورتی که از شربت سرفه کنونی خود ناراضی هستید، عسل و پیاز را امتحان
ادامه مطلب
سرخک چیست؟ چگونه از آن پیشگیری کنیم؟
سرخک یک عفونت مسری است که باعث بروز راش های پوستی در سراسر بدن شده و به راحتی منتقل می شود و گسترش پیدا می کند. عامل سرخک، ویروسی بنام پارامیکسوویروس است. وقتی فرد مبتلا به سرخک، سرفه یا عطسه کند، ویروس سرخک را توسط ذرات کوچک در هوا پخش می کند.سرخک

ادامه مطلب
طرف تغییر احوالاتشو برام گفت و منم برای دیگران نشرش میدم
روز 3
 پنجشنبه 8 اسفند 98: سه روزه که خیلی کم حالت تهوع دارم- گلوم خشگه- تک سرفه هم دارم و امروز کمی سردرد دارم-کمرم کمی درد گرفته
روز4
 جمعه: علام 5 شنبه بیشر شده-اشتهام خیلی کم شده
روز5
 شنبه: دیشب به علت سردرد تا صبح خوابم نبرد و بعداز نماز دوتا آدالت کلد خوردم و یه ساعتی خوابم برد. در طول روز سردردم کمی بهبود یافت- تب تا 39 رفته-اشتها خیلی کم- بشدت خسته(انگار دماوندو رفتم)- کمرم درد میکنه- خ
علائم اصلی بیماری کرونا
با توجه به نوع کروناویروس، علائم می‌تواند از نشانه‌های سرماخوردگی عادی تا تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات حاد تنفسی باشد. همچنین بیمار ممکن است سرفه‌های چند روزه ظاهراً بدون دلیل نیز داشته باشد. کروناویروس مرس، برخلاف سارس، نه تنها دستگاه تنفس بلکه ارگان‌های حیاتی دیگر بدن مثل کلیه و کبد را نیز درگیر می‌کند. در موارد حاد مشکلات گوارشی نظیر اسهال، نارسایی حاد تنفسی، اختلالات انعقادی خون و نارسایی کلیه نیز گزار
همیشه می‌دونستم از مرگ می‌ترسم اما هیچ وقت انتظار این حجم ازش رو نداشتم. این یه هفته که حال بابا مساعد نبود و سرفه‌های بد داره و تب و لرز و سردرد میاد و می‌ره، نمی‌تونم تشخیص بدم این نفس‌تنگی واقعیه یا توهم. 
بابا می‌گه مثل اینکه تا یکی رو کرونایی نکنی دست برنمی‌داری. اول که با اصرار منو فرستادی آزمایش و حالا نوبت خودته...
به همین منظور برای جلوگیری از حال بد تصمیم گرفتم توییتر رو دی‌اکتیو کرده و تا اطلاع ثانوی تلگرام هم چک نکنم.

برترین‌ها: برای هر کسی می‌تواند اتفاق بیفتد: شروع یک درد ناگهانی سوزن مانند، ضربان دار و یا چنگ زدگی. شاید در چنین شرایطی دارو یا قرص مناسبی ندارید که مصرف کنید، وحشتناک به نظر می‌رسد، اما نگران نباشید. ما راهکار‌ها و توصیه‌هایی برای‌تان داریم که بتوانید دردتان را موقتا تسکین بدهید یا شاید اصلا دردتان کلا برطرف شود.
برای تسکین گلو دردتان یک تکه شکلات تلخ بخورید
اگر سرفه می‌کنید و احساس می‌کنید گلو درد دارید، یک تکه شکلات تلخ (با درصد ب
شعر یادوم رَ....از گروه سیریا
مدام داره پلی میشه و پاهام با ریتمش هماهنگ میشه و با خوندنش درست همونجا که میگه : که هنوز من نبودم که تو در دلم نشستی قلبم پر از عشق میشه و چشمام پر از اشک...
بعضی آهنگا یجوری حل میشن تو وجود آدم که نمیتونی ازشون دست بکشی...
لهجه جنوبیِ فوق العاده...عاشقانگیش...حتی سرفه های وسطش...
میام تا نزدیک لبات...دِلِی دلی شعر یادوم رَ...
شعر یادوم رَ.........

علت و درمان سرفه کودکان هنگام خواب و سرفه خشک کودکان موقع خواب
علت و درمان سرفه کودکان هنگام خواب و سرفه خشک کودکان موقع خواب در سایت جسارت
 سرفه کودکان
هنگام خواب ، سرفه کودکان موقع خواب ، درمان سرفه کودکان هنگام خواب ،
سرفه کودکان در هنگام خواب ،درمان سرفه کودک هنگام خواب،سرفه کودک در هنگام
خواب،درمان سرفه کودکان موقع خواب،درمان سرفه خشک کودکان هنگام خواب

سرفه شبانه کودکان
سرفه‌های
شبانه کودک نباید یک موضوع عادی و طبیعی تلقی شود. د
امروز بیمارهایی که به من مراجعه داشتن،با پس زمینه ی صدای آهنگ به غایت غمگین پرتقال من ویزیت شدن...
من میپرسیدم مادرجان دیگه چه مشکلی داری?و صدا میخوند "بودنت هنوز مثل بارونه..."
من میپرسیدم سرفه ی خشک میزنی یا خلطی?و صدا میخوند"آهای زمونه....آهای زمونه..."
امروز اهالی این روستا فهمیدن بی حوصله ام و دلتنگ و غمگین...
از کلاس های انلاینمون همینقدر براتون بگم که از کل یک ساعتونیم کلاس یک ساعتو ربعش صدای استاد قطعه و ما صدای استادو نداریم و اون یک ربع دیگه هم که وسطا هر چند ثانیه وصل میشه استاد داره سرفه میکنهو صداشو صاف میکنه یا صدای زیبای قورت قورت آب یا چای خوردن استاد میاد
منکه خیلی دارم استفاده میکنم از کلاسا شمارو نمیدونم:) 

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها